Panele dachowe „na rąbek” – Blachdom

Panele dachowe „na rąbek”

Odpowiadając na coraz bardziej rosnące potrzeby rynku względem zastosowań pokryć dachowych o tradycyjnym wyglądzie, firma Blachdom Plus rozszerza swoją ofertę o kolejne wzory panelu dachowego „na rąbek”.

Największymi zaletami tego produktu jest to, że łączy w sobie niską wagę wraz z tradycyjnym wyglądem, a także nieporównywalną prostotą i szybkością montażu w stosunku do tradycyjnych blach „na rąbek”. Umożliwia to konstrukcja zatrzasku panelu, który posiada zintegrowaną haftrę. Ten rodzaj łączenia arkuszy charakteryzuje się również tym, że mocowanie jest ukryte, przez co nie widać wkrętów na połaci dachu.

Zastosowania paneli dachowych nie ograniczają się już tylko do obiektów będących pod nadzorem konserwatora zabytków ale znajdują również coraz większe grono zwolenników wśród deweloperów, właścicieli domów jednorodzinnych czy też przy remontach obiektów publicznych.

Wyjątkowa szczelność tego rodzaju pokrycia dachowego pozwala na jego zastosowanie na połaciach dachowych których spadek wynosi od 15% (9°).

Automatyzacja produkcji pozwala na wyprodukowanie paneli dachowych w różnych powłokach oraz w różnych kolorach.

Do dyspozycji mamy materiały z powłokami:

Obróbki stosowane w przypadku paneli dachowych „na rąbek”
Zalecenia

W przypadku paneli dachowych może wystąpić zjawisko „falowania” na płaskich powierzchniach. Jest to zjawisko naturalne i związane z kształtem profilu.

Pod pokrycie dachowe z panelu „na rąbek” zaleca się stosowanie maty strukturalnej położonej na pełnym deskowaniu. Jest to czterowarstwowa, wysokoparoprzepuszczalna membrana dachowa połączona z polipropylenową matą drenująco – dystansującą. Produkt  ten jest stworzony i oferowany właśnie z myślą o stosowaniu pod pokrycia dachowe z blach płaskich układanych na deskowaniu. Doskonale odprowadza wilgoć ze spodniej strony pokrycia dachowego i je wentyluje.

PDT – 19

Panel dachowy PD -19 łączy w sobie technologię produkcji blachy trapezowej wraz z tradycyjnym wyglądem blach na rąbek o wysokości profil 19 mm. PDT – 19 przypomina wyglądem blachy na rąbek w rozkroju na trzy. Każdy arkusz jest oryginalnie wyposażony w części okapowej w wycięcie pod listwę startową. Panel jest dostępny gładki bez wzoru  lub z efektem fali tzw. falą mikro ( wzór A).

Parametry techniczne: 

  • Wysokość profilu: 19 mm
  • Szerokość całkowita: 1,09 mb
  • Szerokość krycia: ~ 1,06 mb
  • Długość maksymalna arkusza: 7 mb
  • Grubość materiału wsadowego: 0.50 m

PD-25

Najbardziej klasyczny i prosty w formie w naszej ofercie paneli dachowych o wysokości profilu 25 mm. Panel jest dostępny gładki, bez wzoru, z pojedynczym przetłoczeniem trapezowym (wzór  B) lub z pojedynczym przetłoczeniem półokrągłym (wzór C). Istnieje możliwość wykonania wycięcia (o długości 3 cm) części skrajnych panelu , celem umożliwienia wykonania na miejscu montażu podwinięcia do tzw. listwy startowej. Zagięcia pod spód dokonuje dekarz.

Parametry techniczne:

  • Szerokość całkowita: według wybranego wariantu
  • Szerokość krycia: według wybranego wariantu
  • Grubość materiału wsadowego: 0,50 – 0,70 mm
  • Długość arkusza: od 1000mm do 7000 mm
  • Wysokość profilu: 25 mm
Szerokości
Wariant I
Wariant II

szerokość całkowita
szerokość krycia

345 mm
310 mm

240 mm
205 mm

NOWOŚĆ

PD-28

Panel jest dostępny gładki , bez wzoru, z podwójnym przetłoczeniem trapezowym ( wzór B), podwójnym przetłoczeniem półokrągłym ( wzór C) oraz z efektem fali tzw. falą mikro ( wzór A ) lub tzw.falą  opti ( wzór D).Istnieje możliwość wykonania wycięcia (o długości 3 cm) części skrajnych panelu, celem umożliwienia wykonania na miejscu montażu podwinięcia do tzw. listwy startowej. Zagięcia pod spód dokonuje dekarz.

Parametry techniczne:

PD-38

Ten sam kształt jak w przypadku panelu PD-25, z tym, że wysokość profilu zatrzaskującego (przykrywającego) wynosi w tym przypadku 38 mm. Panel jest dostępny gładki , bez wzoru, z podwójnym przetłoczeniem trapezowym ( wzór B )lub z  podwójnym przetłoczeniem półokrągłym ( wzór C ). Istnieje możliwość wykonania wycięcia (o długości 3 cm) części skrajnych panelu, celem umożliwienia wykonania na miejscu montażu podwinięcia do tzw. listwy startowej. Zagięcia pod spód dokonuje dekarz.

Parametry techniczne:

Dostępne kolory

Materiał wsadowy

Zainteresowały Cię nasze produkty?