DR!PSTOP

dripstop_condensationDR!PSTOP jest ekonomicznym rozwiązaniem problemów kondensacji pary wewnątrz budynków z nieizolowanym dachem. Jest to samoprzylepna membrana przyklejona do spodniej strony blachy. DR!PSTOP może być stosowany w praktycznie jakimkolwiek środowisku (struktura), w którym skraplanie jest problemem.

Gdy temperatura i warunki wilgoci osiągają punkt rosy, wilgoć kondensuje od spodu niezaizolowanego metalowego dachu. W przypadku obfitego skraplania powstają krople wody, które spadając uszkadzają materiały znajdujące się poniżej. Tradycyjna metoda uporania się ze skraplaniem polega na próbie izolacji dachu w taki sposób, aby temperatura na panelu nigdy nie dochodziła do punktu rosy. DR!PSTOP jest sposobem na zatrzymaniu wilgoci w specjalnie zaprojektowanych kieszeniach utworzonych w membranie. DR!PSTOP utrzymuje wilgoć do czasu, gdy wilgotność będzie ponownie pod punktem rosy i uwalnia wilgoć do powietrza w postaci normalnej pary wodnej.

dripstop1Zalety dla użytkowników są następujące:

  • już więcej nie będzie kapać z dachu wytrzymałość (w odróżnieniu od standardowej izolacji i barier pary DR!PSTOP nie jest wrażliwy na rozrywanie, nie ulega degradacji)
  • łatwy do czyszczenia (wężem albo myjką ciśnieniową)
  • palność A2-s1, d0 (EN 13501-1)
  • tłumi hałas (deszcz, praca wewnątrz obiektu)
  • stanowi dodatkową ochronę przeciwkorozyjną

Warunkiem prawidłowego funkcjonowania membrany Dripstop jest zapewnienie prawidłowej wentylacji budynku. W przypadku obiektów jak stodoły czy też stajnie należy raz w roku czyścić membranę środkiem grzybobójczym. Na łączeniach arkuszy i przy okapie należy usunąć DR!PSTOP przez wycięcie, aby woda i wilgoć z zewnątrz nie była wchłaniana do warstwy DR!PSTOP.